• E-mail

    info@sadaffactroy.com
  • 8 - 22

    05138470551
آذر ۲۹, ۱۳۹۷

صادرات ماهیانه ۴۵۰۰ تن آهک هیدراته به کشورهای کویت و قطر

حسین منفرد صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: شرکت آهک هیدراته بوشهر که در شهرستان دشتی فعالیت می‌کند، تولیدکننده سنگ‌آهک دانه‌بندی خام در سایزهای مختلف و همچنین آهک پخته به صورت‌های کلوخه، پودر زنده و هیدراته است که عمده محصولات این شرکت به خارج از کشور بارگیری و صادر می‌شود.

وی افزود: روزانه ۲۰۰ تن آهک هیدراته پخته تولید و ماهیانه به‌طور متوسط ۴۵۰۰ تن توسط کشتی به کشورهای کویت و قطر صادر می‌‌شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی آهک هیدراته بوشهر تصریح کرد: بخشی از تولیدات این شرکت نیز برای مصرف و تغذیه داخلی به شرکت‌های داخلی از جمله فولاد خوزستان، فولاد هرمزگان و مس کرمان ارسال می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر ۶۳ نفر به‌طور مستقیم و بیمه‌شده در این شرکت مشغول به کار هستند و تعداد ۱۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم فعالیت می‌کنند.

منفرد گفت: تمام کارکنان این شرکت تعاونی، بومی شهرستان های دشتی و تنگستان هستند که خط تولید این تعاونی به صادرات بسته‌شده است.

وی بیان کرد: در کنار شرکت تعاونی آهک هیدراته، دو شرکت دیگر برای تولید کربنات کلسیم با نظارت اتریشی‌ها در حال ساخت است که با بهره‌برداری از این شرکت‌ها که همه باهم وابسته هستند بیش از ۵۰۰ نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت تعاونی آهک هیدراته بوشهر یادآور شد: کشور هند یکی از مشتریان بسیار خوب سنگ‌دانه بندی با درخواست ۵۰ هزار تن است که هم اکنون به مرحله قرارداد رسیده ولی تنها به دلیل نبود اسکله مناسب در بوشهر که کشتی‌های اقیانوس‌پیما بتوانند در این اسکله پهلوگیری کنند مشکلاتی را بر سر صادرات این محصول ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: در این شرایط حمل بار باید از عسلویه یا کنگان به کشور هند صورت گیرد که از بابت کرایه حمل تا این شهرستان‌ها مشکل‌داریم زیرا کریه تا کنگان نسبت به بوشهر دو برابر و تا عسلویه سه برابر است.

منفرد با بیان این‌که شهرستان دشتی شهرستان معدنی است و تمام مصالح استان بوشهر از دشتی تامین می‌شود، اضافه کرد: حمل زمینی محصولات تولیدی از شهرستان دشتی تا بوشهر هزینه‌های سنگینی به ما تحمیل می‌کند که با توجه به پیشنهاد نماینده مردم شهرستان دشتی در مجلس شورای اسلامی و موافقت فرماندار دشتی در صورت بازگشایی مسیر روستای حیدری دشتی به روستای خورشهاب شهرستان تنگستان و راه‌اندازی اسکله خورشهاب می‌توان از ظرفیت معدنی از جمله گچ، سیمان، سنگ‌آهک هیدراته، کربنات کلسیم و سنگ و ماسه این شهرستان جهت صادرات استفاده کرد.

دیدگاه :: 1

  • Sadaf Factory ::

    سلام خوبی هستید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 1 =